TEATR FREDRY NA VI MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU TEATRALNA KARUZELA W ŁODZI


2.06.2016, Łódź, Teatr PINOKIO, godz. 10.00

Spektakl „Alicja. Pod żadnym pozorem nie idź tam” w reż. Justyny Łagowskiej zostanie zaprezentowany podczas VI Międzynarodowego Festiwalu Teatralna Karuzela w Łodzi.

Spektakle z Włoch i Czech, najciekawsze przedstawienia czołowych teatrów krajowych, warsztaty, spotkania i konferencja edukacyjna – to główne punkty programu VI Międzynarodowego Festiwalu „Teatralna Karuzela”, poświęconego teatrowi dla najmłodszego widza. Od 31 maja do 6 czerwca w Teatrze Pinokio w Łodzi odbywać się będą warsztaty, animacje, koncerty i spektakle teatralne. Hasłem tegorocznej edycji festiwalu jest „bunt”. W jej ramach Teatr Fredry zaprezentuje spektakl 2 czerwca o godz. 10.00 „Alicja. Pod żadnym pozorem nie idź tam” w reż. Justyny Łagowskiej.

To spektakl, w którym młodzież odnajdzie niesamowite bogactwo wyobraźni i nieskrępowanej wolności. Dorośli - być może - opowieść o dojrzewaniu i przemijaniu, o docieraniu do prawdy o sobie samym. Wspólnie z Alicją spróbujmy przekroczyć bramę do innej rzeczywistości, uwodzącej niezwykłym obrazem, dźwiękiem i zobaczyć własne odbicie w lustrze.

Historię inspirowana powieścią Lewisa Carrolla, w uwspółcześnionej odsłonie dedykowanej widzom od 15. roku życia, Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie miał okazję zaprezentować już na scenie warszawskiego Teatru Powszechnego im. Z. Hübnera podczas XIX Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2015, gdzie otrzymał wyróżnienie. Spektakl pozytywnie oceniany przez recenzentów, zakwalifikowany został również do Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Teraz zobaczą go młodzi fani teatru w Łodzi.

Więcej


Galeria zdjęć:

  • TEATR FREDRY NA VI MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU TEATRALNA KARUZELA W ŁODZI
  • TEATR FREDRY NA VI MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU TEATRALNA KARUZELA W ŁODZI
pdf    drukuj    drukuj