trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Szkolenie i kształcenie młodych

  Konferencja podsumowująca rezultaty międzynarodowych działań pod hasłem „Innowacyjne kształcenie i szkolenie zawodowe w Wielkopolsce Wschodniej w kontekście transformacji energetycznej została zorganizowana przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie. To dwuletni projekt, realizowany także przez Łukasiewicz-ITEE, oraz Furim Institut w Oslo.

  W spotkaniu uczestniczyła Małgorzata Waszak-Klepka Przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, która w swoim przemówieniu podkreśliła, jak ważne są kształcenie i szkolenie zawodowe w odniesieniu do aktualnych potrzeb rynku pracy, aktywizacja młodych, poszerzanie ich kompetencji zawodowych, a także propagowanie rzemiosła.

  Projekt zakończy się 31 grudnia, jednak już dziś można mówić o jego dobrych i wymiernych rezultatach, czyli upowszechnianiu i wdrażaniu współpracy pomiędzy pracodawcami a placówkami kształcenia i szkolenia zawodowego. To także rozwój instytucjonalny, zacieśnianie współpracy międzynarodowej, organizacja warsztatów i konferencji.

  To dobry czas dla kształcenia i szkolenia zawodowego. Zaczynamy doceniać prestiż przygotowania do zawodu. Świat się zmienia, stawia przed nami nowe wyzwania, potrzebujemy specjalistów. To dobry kierunek również w odniesieniu do transformacji w edukacji,  która pomaga lepiej zrozumieć możliwości młodych i wspomaga ich rozwój. 

  Warto dodać, że Małgorzata Waszak-Klepka podczas konferencji otrzymała również oficjalne podziękowanie za współpracę, zaangażowanie i bezinteresowne wspieranie projektu.


  Galeria zdjęć: