"Szatnia na medal". Umowy podpisane!


Kolejne gminy zrealizują inwestycje w ramach projektu „Szatnia na medal”. Umowy opiewające na blisko pół miliona złotych na remonty i modernizacje szatni oraz zapleczy obiektów sportowych podpisały gminy Dąbie, Godziesze Wielkie, Lubasz, Międzychód, Grzegorzew, Wyrzysk, Miejska Słupca, Miłosław, Obrzycko, Drawsko oraz Powiat Kaliski.

- To ważne inwestycje dla mieszkańców i samorządów, choć nie opiewają na miliony – podkreśla Marszałek Marek Woźniak. - Oprócz dużych obiektów istotne są także te kameralne, służące lokalnej społeczności, które nie zawsze są w takim stanie, jakiego byśmy oczekiwali w XXI wieku. Samorządy bardzo żywo zareagowały na naszą propozycję. Chcemy wykorzystać wszystkie szanse, aby zwiększyć aktywność fizyczną Wielkopolan w każdym wieku.

„Szatnia na medal” to działanie Samorządu Województwa Wielkopolskiego skierowane do samorządów lokalnych, czyli powiatów i gmin naszego regionu. Jego celem jest zbudowanie pozytywnego wizerunku sportu kojarzonego ze zdrowiem oraz higieną i poprawa warunków ogólnodostępnych budynków szatniowo – sanitarnych przy obiektach sportowych. Dotychczas podpisano 49 umów na blisko 4 mln złotych.

pdf    drukuj    drukuj