Święto Ludowe w Szreniawie


Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego wziął udział w dorocznych obchodach Święta Ludowego, które zorganizowane zostały w niedzielę 31 maja na terenie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, będącego instytucją kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Obchody, które tradycyjnie przypadają w Zielone Świątki, ze względu na sytuację epidemiczną odbywały się w tym roku w ograniczonym zakresie.

Zabierając głos, Wicemarszałek Wojciech Jankowiak odniósł się do wielu bieżących wydarzeń, między innymi do epidemii koronawirusa. – Czas jest szczególny. Czas, którego jeszcze kilka miesięcy temu pewnie nie byliśmy w stanie sobie nawet wyobrazić. Przecież latamy w kosmos, przecież wszystkie możliwe techniczne rozwiązania są w zasięgu ręki, przecież wydłużamy wiek człowieka. Co niektórzy nawet myślą, że jesteśmy w stanie dopracować się metod nieśmiertelności. I nagle taki wirus, który spowodował, że cały świat stanął w miejscu, bezradny, nie bardzo wiedzący co z sobą zrobić. Konsekwencje tego są wręcz niewyobrażalne. Pomimo tych wszystkich optymistycznych doniesień, które z jednej strony nas cieszą, musimy mieć świadomość ogromnego kryzysu, który nas czeka. Kryzysu gospodarczego, który będzie bardzo trudno odrobić, ale także kryzysu społecznego. Bo na wszystkie sprawy na które do tej pory patrzyliśmy, być może z nadmiernym optymizmem, trzeba będzie spojrzeć nieco inaczej. Trzeba będzie przebudować systemy wartości i od nowa spróbować zorganizować społeczeństwa – mówił Wojciech Jankowiak.

Na zakończenie uroczystości jej uczestnicy złożyli wiązanki biało-czerwonych kwiatów przy popiersiach premiera Stanisława Mikołajczyka, Jana Wójkiewicza i Tadeusza Nowaka.


Galeria zdjęć:

  • Święto Ludowe w Szreniawie
  • Święto Ludowe w Szreniawie
  • Święto Ludowe w Szreniawie
  • Święto Ludowe w Szreniawie
pdf    drukuj    drukuj