trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Stypendia sportowe Marszałka przyznane!

    *Utalentowani sportowcy, reprezentujący kluby sportowe z całej Wielkopolski otrzymają stypendia ufundowane przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Zarząd Województwa przyznał w tym roku stypendia 54 osobom w wysokości 400 - 600 zł miesięcznie, na rok.
    Zgodnie z regulaminem, stypendystami mogą być zawodnicy uprawiający dyscyplinę olimpijską, będący medalistami Mistrzostw Świata, Europy i Polski, także sportowcy niepełnosprawni.*
    - Pomimo kryzysu wywołanego epidemią, która od marca dotknęła niemal wszystkie obszary działalności człowieka, uznaliśmy za zasadne utrzymanie wsparcia sportowców na dotychczasowym poziomie. Mimo, iż zmieniły się terminy większości zawodów, łącznie z Igrzyskami Olimpijskimi, a część z nich została odwołana, żywimy głęboką nadzieję, że w tym trudnym czasie naszym sportowcom nie zabraknie motywacji do dalszej pracy, której efekty będziemy podziwiać w kolejnych latach startów – mówi Marszałek Marek Woźniak.
    Przyznawane już po raz dziewiętnasty stypendia sportowe Marszałka są ważnym elementem wsparcia sportu wyczynowego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Warto przypomnieć, że poza stypendiami samorząd województwa realizuje autorski program „Szatnia na medal”, finansując remonty sportowego zaplecza sanitarnego w całej Wielkopolsce. Aktywnie włącza się również we współorganizację imprez sportowych czy pomoc sportowcom w przygotowaniach do udziału w zawodach.