trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Stypendia i nagrody od Marszałka dla wybitnych sportowców z Wielkopolski

  Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa spotkali się dziś z zawodnikami z wielkopolskich klubów sportowych, którzy zostali laureatami XX edycji marszałkowskich stypendiów sportowych.

  Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał w tym roku 69 stypendiów młodzieżowych za wyniki uzyskane podczas Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Ponadto 8 stypendiów olimpijskich i 4 nagrody za medale Igrzysk Olimpijskich w Tokio, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy oraz 3 nagrody trenerskie za wyniki uzyskane podczas Igrzysk Olimpijskich.

  Marszałek Marek Woźniak powiedział dzisiaj, że to jubileuszowe, bo dwudzieste spotkanie, na którym udało się połączyć dwie ważne kwestie – uhonorować młodych sportowców stypendiami za ich wyniki na światowych i europejskich imprezach, a także zaprosić ich do spotkania ze starszymi koleżankami i kolegami, medalistami Igrzysk Olimpijskich. – Chcemy pokazać Wam przyszłość, Waszą przyszłość, oczywiście pod warunkiem ciężkiej pracy i profesjonalnego przygotowania. Potraktujcie to spotkanie jako inspirację i wyobraźcie sobie siebie na tych najbardziej nobilitujących arenach sportowych, jakimi są Igrzyska Olimpijskie – powiedział Marszałek, zwracając się do stypendystów młodzieżowych. I zapewnił, że poprzez wsparcie finansowe, jakim są stypendia sportowe, będziemy towarzyszyć młodym sportowcom w tym trudnym procesie przygotowania do startów. - Zapewniam, że będziemy je kontynuować również w kolejnych latach – powiedział Marszałek.

  Stypendia Marszałka Województwa Wielkopolskiego co roku otrzymują wybitni sportowcy, uczestnicy Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Igrzysk Olimpijskich, Igrzysk Paraolimpijskich oraz Igrzysk Głuchych.

  Stypendia „olimpijskie” zostały wprowadzone w 2019 roku dla sportowców, którzy uzyskali kwalifikację do startu w igrzyskach i uczestników igrzysk. Olimpijczycy mają wypłacane stypendium w wysokości 3 000 zł miesięcznie, począwszy od 1 września br. aż do 31.12.2022r.

  Stypendyści młodzieżowi mają wypłacane stypendium w wysokości odpowiednio 600 zł/miesiąc (gdy zdobyli medal na MŚ lub ME) lub 400zł/miesiąc (gdy wzięli udział w MŚ lub ME - bez medalu) w konkurencjach olimpijskich, w okresie od 1 września 2021 do 31 sierpnia 2022 r.

  Nagrodę w wysokości 15 tys. zł otrzymała Karolina Naja za srebrny medal na IO w Tokio w kajakarstwie K2 500m, 10 tys. zł Tadeusz Michalik za brązowy medal na IO w Tokio w zapasach w stylu klasycznym, 8 tys. zł za srebrny medal na Mistrzostwach Świata otrzymał Tomasz Barniak i 4 tys. zł otrzymała Marta Walczykiewicz za brązowy medal na Mistrzostwach Europy.

  Listę stypendystów znajdą Państwo w załącznikach.