trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

STATUETKA DLA MARSZAŁKA

  27 czerwca podczas sesji sejmiku radni podziękowali marszałkowi Markowi Woźniakowi za wkład w budowę nowego szpitala pediatrycznego, który oficjalnie otwarto w Dzień Dziecka.

  Obrady rozpoczęły się nietypowo, od niespodzianki, przygotowanej przez prezydium sejmiku.

  – Chciałabym dzisiaj porozmawiać o odwadze, uporze i determinacji. Te cechy sprawiły, że po wielu latach starań udało się wybudować w Poznaniu nowoczesne Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka. W imieniu przewodniczącej sejmiku Małgorzaty Waszak-Klepki (dziś nieobecnej z powodu choroby, ale to ona zainicjowała ten gest) chcielibyśmy serdecznie podziękować panu marszałkowi Markowi Woźniakowi za realizację tej inwestycji i wręczyć symboliczną statuetkę – mówiła przewodnicząca sejmikowej Komisji Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego Tatiana Sokołowska.

  Zanim wraz z prezydium sejmiku (Markiem Golą, Agnieszką Grzechowiak, Jarosławem Maciejewskim) wręczyła ów symboliczny prezent, przypomniała skuteczne starania marszałka o zapewnienie finansowania z Unii Europejskiej dla szpitala dziecięcego czy też sfinalizowanie procesu starań o grunty przeznaczone pod jego budowę.

  – Niespodzianka się udała, jestem mile zaskoczony, a to wyróżnienie jest dla mnie bardzo ważne – podziękował radnym marszałek Marek Woźniak.


  Galeria zdjęć: