trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Seryjni poeci #53

    *5 kwietnia 2018 r. , godz. 18.00 – CK Zamek, Scena Nowa III piętro – Grzegorz Wróblewski z książką „Choroba Morgellonów” – Prowadzenie: Piotr Śliwiński – Wstęp wolny – Organizatorzy: WBPiCAK oraz CK Zamek w Poznaniu**
    Grzegorz Wróblewski (ur. 1962 w Gdańsku). Od 1985 roku mieszka w Kopenhadze. Artysta wizualny, performer, muzyk, autor książek poetyckich, prozatorskich i dramatów, między innymi: „Ciamkowatość życia” (1992-2002), „Planety” (1994), „Prawo serii” (2000), „Pomieszczenia i ogrody”(2005), „Hologramy” (2006), „Wanna Hansenów” (2013), „Kosmonauci” (2015). Tłumaczony na kilkanaście języków.
    Mariusz Grzebalski (wyd. WBPiCAK): Grzegorz Wróblewski, w latach 90. jeden z najgłośniejszych poetów „brulionu”, debiutował razem z Mariuszem Świetlickim w słynnej różowej serii tomów poetyckich firmowanych przez to pismo. Od lat mieszka w Danii i prawdopodobnie bardziej znany jako malarz i poeta jest zagranicą, niż w kraju./../ Niektóre wiersze w tomie „Choroba Morgellonów” osadzone zostały w konkretnej duńskiej przestrzeni, jeszcze inne mają charakter sytuacyjny – opisane w nich zdarzenia mogłyby się wydarzyć wszędzie. Zdania popychają się wzajemnie na zasadzie mniej lub bardziej głębokich skojarzeń. Zdanie oświetla zdanie, wiersz – wiersz. Czytanie „Choroby Morgellonów” jest jak wyprawa w nieznane – kto lubi ryzyko, odbędzie je z przyjemnością.
    Wiersze Grzegorza Wróblewskiego można także czytać jako zapiski z rzeczywistości z dodatkiem surrealizmu i absurdu.


    Galeria zdjęć: