trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Ścieżka rowerowa przy DW 241 połączyła Wągrowiec z Pokrzywnicą

    Wicemarszałek Wojciech Jankowiak dokonał oficjalnego otwarcia ścieżki rowerowej przy drodze wojewódzkiej nr 241 pomiędzy Wągrowcem i wsią Pokrzywnica. W wydarzeniu, które miało miejsce 14 marca, uczestniczyli przedstawiciele gmin miejskiej i wiejskiej Wągrowiec, powiatu wągrowieckiego oraz okoliczni mieszkańcy. 

    Licząca 1,6 km ścieżka z Wągrowca do Pokrzywnicy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241, na wyjeździe z Wągrowca w kierunku Rogoźna, kosztowała ponad 2 mln zł. Połowę tej kwoty pokrył Samorząd Województwa Wielkopolskiego, a po 504 tys. zł zapłaciły gmina wiejska Wągrowiec i miasto Wągrowiec. 

    - Wspólne działania przynoszą rezultaty, czego przykładem jest chociażby ścieżka z Wągrowca do Pokrzywnicy. A program budowy ścieżek realizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego wzmacnia tego rodzaju możliwości. Budowy nowych szlaków rowerowych są społecznie oczekiwane i istnieje duża presja, aby takie inwestycje realizować. Jest to zjawisko bardzo pozytywne, bo nie tylko wykorzystujemy ekologiczne środki lokomocji, ale przede wszystkim jest bezpieczniej. Dziękuję naszym partnerom za tak wzorową współpracę  – mówi Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

     


    Galeria zdjęć: