trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Ścieżka rowerowa połączy Grodzisk Wielkopolski z Ujazdem

    Wicemarszałek Wojciech Jankowiak uczestniczył w podpisaniu umowy na budowę ścieżki rowerowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 308 pomiędzy Grodziskiem Wielkopolskim i miejscowością Ujazd. Ścieżka o długości 2,2 km wykonana zostanie do końca lipca i będzie miała nawierzchnię asfaltową, a jej powstanie wyniesie budżet samorządu województwa 2,4 mln zł.  

    - Tegoroczna budowa ścieżki rowerowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 308 pomiędzy Grodziskiem Wielkopolskim i Ujazdem to pierwszy etap większego zadania, w ramach którego planujemy poprowadzić tą ścieżkę dalej w kierunku południowo-wschodnim. Planując to zadanie, zgodnie z naszą wieloletnią praktyką wsłuchaliśmy się w głosy lokalnych samorządów, które reprezentując mieszkańców o tego rodzaju przedsięwzięcie zabiegali. Ścieżka zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, a to jest najważniejsze – mówi Wicemarszałek Wojciech Jankowiak. 

    Za realizację inwestycji odpowiada Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, a wykonawcą prac jest wyłoniona w przetargu firma NOJAN Sp. z o.o. z Grodziska Wielkopolskiego W podpisaniu umowy uczestniczył również Radny Województwa Wielkopolskiego Henryk Szymański.

     


    Galeria zdjęć: