trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Samorząd Wielkopolski pomaga Wojewodzie Wielkopolskiemu w działaniach w walce z COVID-19.

    *Na prośbę Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka od najbliższej soboty, tj. 17 października 2020 r., pacjentom z COVID-19 pomocy – jako placówka jednoimienna – będzie udzielać Wojewódzki Specjalistyczny Zespół ZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy k. Kalisza. To dodatkowe 120 łóżek dla naszego regionu wyposażonych w 10 respiratorów. Szpital w Wolicy ma 12 lekarzy i ponad 50 pielęgniarek.*
     
    Obecnie szpital w Wolicy organizuje transport dla swoich pacjentów z chorobami nowotworowymi i pulmonologicznymi, którzy jeszcze przebywają w szpitalu. 12 chorych z Wolicy do jutra zostanie przewiezionych do szpitali ościennych. Pozostali pacjenci zostali wypisani ze szpitala  po zakończonym leczeniu chorób pulmonologicznych. Ponownie będzie zamknięta rehabilitacja oddechowa. W sobotę szpital w Wolicy będzie  gotowy na przyjęcie pacjentów z Covid-19.
    Lecznica w Wolicy będzie po raz drugi przekształcona ze specjalistycznej na  szpital jednoimienny. Poprzednie przekształcenie i funkcjonowanie placówki  jednoimiennej w Wolicy trwało od 20 kwietnia do 30 czerwca 2020r.  Przed przekształceniami szpital mógł przyjąć do 140 pacjentów.   
    Wobec wzrostu liczby zarażonych koronawirusem, każde miejsce jest cenne i może stanowić o ratowaniu życia, dlatego Samorząd Wielkopolski zgłosił gotowość do pomocy.