trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

SAMORZĄD INWESTUJE W ZDROWIE

    Zdalne posiedzenie sejmikowej Komisji Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego, która zapoznała się w pierwszym czytaniu z założeniami do przyszłorocznego budżetu oraz wieloletniej prognozy finansowej regionu, było dobrą okazją do omówienia największych przedsięwzięć zaplanowanych przez regionalny samorząd w dziedzinie ochrony zdrowia.

    Jak poinformowała skarbnik województwa Elżbieta Kuzdro-Lubińska na wydatki inwestycyjne w tym zakresie zaplanowano w budżecie regionu na 2023 rok łącznie 264,3 mln zł. W ramach tej kwoty należy wymienić inwestycje w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu (m.in. rozbudowę budynku ambulatoryjnego), w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu (m.in. budowa centrum medycyny ratunkowej) czy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kaliszu (m.in. budowa bloku operacyjnego z oddziałem anestezjologii i intensywnej terapii oraz centralną sterylizatornią). Ze względu na gwałtowny wzrost kosztów zakupu energii elektrycznej w kilku placówkach zaplanowano też montaż w 2023 roku instalacji fotowoltaicznych.

    Radni zaopiniowali ponadto pozytywnie kilkanaście propozycji korekt w tegorocznym budżecie oraz zapoznali się z planem pracy komisji na 2023 rok.


    Galeria zdjęć: