trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Rozpoczynamy kolejny Konkurs Fotograficzny o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego

  Krajobraz, obiekty i rekreacja – to trzy kategorie, w których nagradzamy autorów zdjęć, utrwalających w kadrze fenomen Wielkopolski – jej walory krajobrazowe i turystyczne. Właśnie rozpoczęła się VI edycja tego już dobrze znanego Konkursu Fotograficznego o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego. A warto wyjść z domu z aparatem  fotograficznym – na autorów najlepszych prac czekają nagrody o łącznej wartości 15 000 złotych. 

  – Jeżdżąc po Wielkopolsce i oglądając nadsyłane na konkurs zdjęcia, często mam wrażenie, że nasz region ma walory, które warto poznać i nimi się pochwalić – mówi Marszałek Marek Woźniak.  – Zachęcam, aby poprzez uczestnictwo w naszym konkursie, przekonać się o tym i i podzielić emocjami uchwyconymi w obiektywie. 

  W konkursie może wziąć udział każdy, kto skończył 18 lat i lubi fotografować – amatorsko bądź profesjonalnie – i wypoczywać w Wielkopolsce. Oczekujemy na zdjęcia ukazujące turystyczne atrakcje regionu, jego bogactwo przyrodnicze, historyczne i kulturowe. Mogą to być także zdjęcia przedstawiające ciekawe obiekty, urokliwe miejsca, ale też wydarzenia plenerowe czy imprezy. Ważne jednak, by zgłaszane zdjęcia były wykonane w latach 2020-2022 i pokazywały Wielkopolskę. Poprawna praca konkursowa powinna składać się z 3 fotografii, tematycznie nawiązujących do wybranej kategorii. 

  Nasz konkurs ogłaszamy cyklicznie, co dwa lata, tak więc jego pierwsza edycja odbyła się w 2010 roku. O jego popularności świadczy liczba uczestników i nadsyłanych zdjęć – do tej pory w rywalizacji wzięło udział 1280 osób, które przysłały ponad 2100 prac konkursowych, czyli ok. 5500 fotografii, a to aż ponad 19 GB danych. Tematyka zdjęć jest bardzo zróżnicowana – od ujęć przyrody, przez zabytki, po zdjęcia z wydarzeń. Jeśli przejrzeć zdjęcia laureatów dotychczasowych edycji, można zauważyć, że szczególnie wdzięcznym obiektem do fotografowania były dęby w Rogalińskim Parku Krajobrazowym. Jak będzie w tym roku? 

  Na prace czekamy do 31 sierpnia 2022 r. do godz. 12, a jego rozstrzygnięcie ogłosimy 30 września 2022 r. Wszystkie informacje o procedurze konkursowej, a także zdjęcia laureatów z wszystkich dotychczasowych edycji są dostępne na stronie http://www.fotokonkurs.wielkopolskie.pl 

  Zdjęcia laureatów wcześniejszych edycji konkursu. 


  Galeria zdjęć: