Nowe połączenia kolejowe w Wielkopolsce


Reaktywacja połączeń, zmiany wynikające z modernizacji linii kolejowych, czy wydłużenie relacji pociągów – to tylko niektóre tematy poruszone podczas piątkowej konferencji prasowej Wojciecha Jankowiaka, Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego, poświęconej szczegółom nowego, rocznego rozkładu jazdy pociągów w Wielkopolsce. Zmieni się on w niedzielę, 15 grudnia.

Wicemarszałek Jankowiak, odpowiedzialny w naszym województwie za transport, szczegółowo omówił zmiany wprowadzane przez operatorów realizujących wojewódzkie przewozy kolejowe, czyli Koleje Wielkopolskie i Przewozy Regionalne. - Nowe pociągi pojadą do Zbąszynka, Konina, Wolsztyna, Kalisza oraz Ostrowa Wielkopolskiego. Od 15 grudnia pociągi Kolei Wielkopolskich zaczną wozić pasażerów na linii pomiędzy Poznaniem i Piłą, a Poznańska Kolej Metropolitalna od 2 stycznia 2020 r. zacznie dojeżdżać do Rogoźna. W ramach PKM także pociągi które jechały do Kostrzyna i tam kończyły swój bieg teraz będą jechały do Wrześni - wyjaśnił Marszałek Jankowiak, prezentując też nowoczesny tabor należący do samorządu województwa.

Samorządy województw lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego wraz z nowym rozkładem jazdy wprowadzają kursy pociągów pomiędzy Lesznem, Głogowem i Zieloną Górą.

Obecnie 79 tys. pasażerów korzysta każdego dnia z połączeń kolejowych zamawianych przez samorząd województwa wielkopolskiego, z tego 71 tys. na liniach w obrębie Poznańskiego Węzła Kolejowego.


Galeria zdjęć:

  • Nowe połączenia kolejowe w Wielkopolsce
  • Nowe połączenia kolejowe w Wielkopolsce
pdf    drukuj    drukuj