trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Przy wsparciu z WRPO 2014+ powstanie Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła

  *Marszałek Marek Woźniak podpisał dziś umowę na dofinansowanie unijne projektu pn. „Utworzenie regionalnego ośrodka edukacji kulturalnej i animacji kultury w Zbąszyniu” o wartości blisko 3,9 mln zł. Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał na jego realizację Gminie Zbąszyń 3,3 mln zł z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.
  Celem projektu jest remont budynku, w którym powstanie Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła. Placówką zarządzać będzie Regionalny Ośrodek Edukacji Kulturalnej i Animacji Kultury. Budynek będzie pełnił funkcje wystawiennicze oraz dydaktyczne. W ramach projektu zaplanowano także zakup wyposażenia m.in. nowoczesny projektor multimedialny, a także sprzęt doświetlający eksponaty.*

  - Cieszę się, że mogę podpisać kolejną umowę dotyczącą dziedzictwa kulturowego, sfery, która jest mi szczególnie bliska. Dokładamy naszą cegiełkę do planów Gminy Zbąszyń i przeznaczamy środki unijne będące w naszej dyspozycji na inwestycję, która uczyni to miejsce atrakcyjnym dla mieszkańców i turystów – mówi Marszałek Marek Woźniak.

  Środki na realizację przedsięwzięcia Gminy Zbąszyń wpisują się w ramy Poddziałania 4.4.1 „Inwestycje w obszarze dziedzictwa kulturowego regionu” Zarząd Województwa Wielkopolskiego wybrał projekty na łączną kwotę dofinansowania ponad 255 mln zł.

  Więcej informacji na temat Poddziałania 4.4.1 „Inwestycje w obszarze dziedzictwa kulturowego regionu” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 można uzyskać na stronie internetowej Programu: http://wrpo.wielkopolskie.pl

   

  EFSI Samorzad kolor PL


  Galeria zdjęć: