trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Przedstawiciele UNICEF w Urzędzie Marszałkowskim

  22 września w Urzędzie Marszałkowskim wizytę złożył dr Rashed Mustafa Sarwar, który jest krajowym koordynatorem biura UNICEF ds. reagowania na potrzeby uchodźców w Polsce. Rozpoczął pracę w Polsce niemal natychmiast po wybuchu wojny w Ukrainie. Wraz z nim gościem Pauliny Stochniałek, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego był Wojciech Ponikiewski, Przedstawiciel UNICEF w Polsce, w latach 2010 - 2015 ambasador RP we Włoszech i na Malcie.

  Spotkanie dotyczyło sytuacji objętej wojną Ukrainie, sytuacji osób przybyłych z tych rejonów. 
   
  - Czujemy i rozumiemy sytuację dzieci w bardzo różnych aspektach funkcjonowania i cieszę się niezmiernie że oprócz nawiązania w pierwszej nici porozumienia jesteśmy umówieni na bardzo konkretne działania które zaowocują współpracą na terenie całego województwa wielkopolskiego – mówiła po spotkaniu Paulina Stochniałek.

  Przedstawiono również działania pomocowe ze strony Wielkopolski: m.in. poprzez działania UMWW oraz departamentów i podległych jednostek, czy też utworzonych Centrów Integracji Cudzoziemców. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu – dyr. Grzegorz Grygiel oraz Zuzanna Grunwald – specjalistka ds. migracji, koordynatorka projektu FAMI. 


  Galeria zdjęć: