Porozmawiajmy o Energii Przyszłości


Już 22 marca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbędzie się konferencja „Dobra Energia”, której celem jest poszerzanie wiedzy o efektywnym wykorzystaniu OZE i technologiach podnoszących efektywność energetyczną.

Niższe rachunki za energię, czyste powietrze i wyższy standard życia lokalnych społeczności to tylko niektóre korzyści płynące z właściwego wykorzystania odnawialnych źródeł energii (OZE) i energooszczędnych technologii w budownictwie. W krajach Europy Zachodniej są one oczywiste, w Polsce natomiast OZE i technologie sprzyjające efektywności energetycznej to ciągle zagadnienia kojarzone raczej z dużymi wydatkami, niż oszczędnościami. Zupełnie błędnie.

Właśnie o tym, jak mądrze inwestować w odnawialne źródła energii, jak szanować energię i zmniejszać jej zużycie w budynkach, miastach, czy nawet całych gminach, a także o tym, jak zapewnić finansowanie „zielonych” inwestycji rozmawiać będą uczestnicy marcowej konferencji „Dobra Energia”.

Udział w niej wezmą eksperci z Polski i zagranicy, naukowcy, przedstawiciele biznesu lokalnych samorządów, architekci i aktywiści. Patronatem honorowym poznańską konferencję objęli Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak i Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. W taki sposób, w takim gronie o OZE jeszcze nikt w Polsce nie rozmawiał. Dlatego poznańska konferencja będzie dla uczestników nieocenionym źródłem wiedzy i inspiracji, ale też okazją do wymiany doświadczeń, poglądów i zawiązania realnej współpracy.

Konferencja „Dobra Energia”
22 marca 2017, godz. 9:30-17:00
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, al. Niepodległości 34
Szczegółowy program na www.dobraenergia.edu.pl.
Wydarzenie bezpłatne.
Wymagana wcześniejsza rejestracja na www.dobraenergiapoznan.evenea.pl.

pdf    drukuj    drukuj