trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

POPRAWKI DO BUDŻETU POD LUPĄ KOMISJI

    Radni z sejmikowej Komisji Budżetowej, którzy obradowali 10 grudnia w trybie zdalnym, przyjrzeli się poprawkom do przyszłorocznego budżetu oraz do wieloletniej prognozy finansowej regionu, zgłoszonym 29 listopada podczas sesji sejmiku. Zbigniew Czerwiński w imieniu klubu PiS apelował o: większe wydatki na program „Deszczówka”; zwiększenie dotacji dla kolejek wąskotorowych w powiecie gnieźnieńskim i średzkim; dotacje dla przewoźników kolejowych na pilotażową ulgę weekendową na przewóz rowerów dla dużych rodzin; prace projektowe i budowę ścieżek rowerowych przy drogach wojewódzkich; przygotowanie dokumentacji i remont drogi nr 189 na odcinku Złotów – Kujan; wsparcie dla Poznania na budowę Muzeum Powstania Wielkopolskiego; fundusze na szkolenie strzeleckie młodzieży realizowane przez bractwa kurkowe.

    Zarząd województwa przeanalizował te wnioski, rekomendując komisji ich odrzucenie. Marszałek Marek Woźniak oraz wicemarszałkowie Krzysztof Grabowski i Wojciech Jankowiak przekonywali radnych, szczegółowo odnosząc się do każdego wniosku, by nie zmieniać projektu budżetu.

    Ostatecznie komisja w głosowaniach odrzuciła wszystkie poprawki, a następnie poparła założenia do budżetu województwa na 2022 rok oraz do wieloletniej prognozy finansowej regionu. Radni przyjęli też plan swojej pracy na najbliższe 12 miesięcy oraz zaopiniowali zmiany w budżecie na 2021 rok.


    Galeria zdjęć: