trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Ponad 2 miliony złotych na ścieżkę rowerową w Tarnowie Podgórnym

  Ponad dwa kilometry ścieżki rowerowej łączącej Lusówko i Sierosław w gminie Tarnowo Podgórne powstały dzięki unijnemu dofinansowaniu. W czwartek Marszałek Marek Woźniak podpisał umowę z gminą.

  W czwartek 2 grudnia Marszałek Marek Woźniak podpisał umowę na dofinansowanie unijne z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+) budowy ścieżki rowerowej w gminie Tarnowo Podgórne wraz z oświetleniem.

  Ścieżka o długości ponad 2,1 km połączyła dwie miejscowości Lusówko i Sierosław. W ramach budowy przebudowane zostały również zjazdy, sieci teletechniczne i energetyczne. Wybudowany został też rów odwadniający drogę dla rowerów. Dodatkowo powstanie oświetlenie drogowe na odcinkach drogi od ul. Edmundowskiej w Jankowicach do ul. Morskiej w Lusówku. 

  - Cieszy nas konsekwentne dążenie samorządów lokalnych, które chcą oferować ścieżki swoim mieszkańcom. Cały czas staramy się inwestować w rozwiązania zeroemisyjne, które mają skłaniać do tego, by korzystać z transportu nieemitującego dwutlenku węgla, chroniącego nasz klimat. Inwestycja w Tarnowie Podgórnym jest ważnym elementem całego systemu ścieżek rowerowych, które konsekwentnie budujemy w Wielkopolsce - tłumaczy Marszałek Marek Woźniak.

  Całkowita wartość projektu realizowanego przez Tarnowo Podgórne wynosi ponad 2,4 mln zł, z kolei dofinansowanie z WRPO 2014+ wyniosło ponad 2 mln zł. 

   


  Galeria zdjęć: