trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Pobiegli po fundusze

  Były emocje, dobra zabawa, fantastyczna pogoda i WY, za co bardzo dziękujemy! W sobotę odbyła się szósta edycja imprezy „zaBIEGaj o FUNdusze”. Przeżyjmy to jeszcze raz!

  16 września nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu odbyła się kolejna edycja imprezy „zaBIEGaj o FUNdusze”. Event będący połączeniem edukacji i rozrywki już po raz szósty przyciągnął nad Maltę mieszkańców województwa. Uczestnicy mogli pobiegnąć na dwóch dystansach: 5,4 i 10,8 km (jedno lub dwa okrążenia wokół Jeziora Maltańskiego).

  Na sportowo

  - Już w zeszłym roku wzięłam udział w biegu na 5,4 km – mówi Paulina z Poznania, która w tegorocznej edycji zdecydowała się na dwa okrążenie wokół Malty. Tym razem ze znajomymi z pracy. Dlaczego? –To dobra zabawa, a przy okazji można dowiedzieć się coś ciekawego o funduszach europejskich. Osób z podobnymi motywacjami było znacznie więcej. W samych zawodach wzięło udział prawie 350 zawodników.

  Wyniki zawodów dostępne są tutaj

  Po informacje o funduszach

  Tegoroczne wydarzenie miało charakter szczególny, bo wystartowały konkursy z nowego programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027. Była więc okazja zapytać konsultantów Głównego Punktu Informacyjnego o szczegóły nowych naborów - kto może skorzystać i na jakich zasadach.

  Aktualny harmonogram konkursów dostępny jest tutaj  

  Na stoiskach, ustawionych na terenie mety, można było zmierzyć się z tematem funduszy unijnych. Dla zupełnych laików przygotowano liczne konsultacje z osobami mającymi merytoryczne przygotowanie, by doradzić, jak skutecznie walczyć o unijne dofinansowanie. Wśród nich byli m.in. Wojewódzki Urząd Pracy, Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu, Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie, Politechnika Poznańska.

  O czym rozmawiano?

  Chętnych do zdobywania wiedzy o funduszach unijnych nie brakowało. Pojawiały się np. osoby chcą aktywizować się zawodowo albo osoby pracujące, szukające alternatywy dla etatu w postaci własnej działalności gospodarczej. Dużą część stanowiły np. kobiety, które mają pomysł na swój biznes, ale często brakuje im wsparcia – merytorycznego albo też finansowego. Wśród zainteresowanych byli też właściciele małych lub średnich firm oraz instytucje pozarządowe.

  W gronie wystawców pojawili się również beneficjenci funduszy europejskich, np. Koleje Wielkopolskie. Nasz regionalny przewoźnik zachęcał do korzystania z połączeń kolejowych, ale także przekonywał, że tak duża kolejowa rewolucja (w sensie zakupu taboru kolejowego czy budowy infrastruktury) nie mogłaby się dokonać, bez wsparcia UE.

  Z kolei, o wartości, celach UE, ale także znaczeniu Wspólnoty w naszym codziennym życiu można było porozmawiać z pracownikami Europe Direct Poznań. Nie zabrakło konkursów wiedzy o tematyce unijnej oraz promocji Europejskiego Roku Umiejętności 2023.

  Więcej o uczeniu przez całe życie i Europejskim Roku Umiejętności przeczytasz tutaj. 


  Galeria zdjęć: