trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Pieniądze na remonty

    Radni pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały dotyczącej przekazania pieniędzy jednostkom samorządu terytorialnego na rozwój turystyki. W bieżącym roku z kwoty 500 tysięcy złotych zagwarantowanej na ten cel rozdysponowano już ponad 370 tys., m.in. na budowę przystani kajakowych na Warcie. Reszta pieniędzy będzie stanowić rezerwę na potrzeby remontów obiektów turystycznych.

    Pozytywnie odniesiono się także do propozycji podziału funduszy na remonty obiektów sportowych. Z zaplanowanej kwoty 1,5 mln zł pozostało nieco ponad 0,5 mln, o których przeznaczeniu radni będą decydować na kolejnych sesjach sejmiku.
    Komisja zapoznała się także z informacją na temat budowy obiektów sportowych. Obecnie 7 powiatów pozostaje bez krytej pływalni, natomiast 16 gmin nie posiada na swoim terenie sali gimnastycznej o minimalnej wielkości 24 x 12 m. W ubiegłym roku udało oddać się do użytku 7 hal sportowych i 3 pływalnie. Miejscowości, w których w najbliższym czasie mają powstać obiekty sportowe finansowane przez samorząd województwa, to: Czempiń, Dobrzyca, Kobylin, Kórnik, Okonek, Ostrów Wlkp., Ostrzeszów, Rakoniewice, Stara Łubianka (gmina Szydłowo), Wągrowiec oraz Złotów.