OŚWIADCZENIE ws. odwołania Gali Finałowej XIX edycji Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2019 zaplanowanej na 15 marca 2020


Niniejszym informuję o odwołaniu zaplanowanej na niedzielę Gali Finałowej XIX edycji Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2019.
To wydarzenie corocznie gromadzi w Sali Ziemi MTP w Poznaniu blisko 2000 gości z Wielkopolski - właścicieli gospodarstw rolnych, producentów, samorządowców, przedstawicieli branży rolniczej z regionu, mediów oraz gości specjalnych z całego kraju. Nie inaczej miało być także i w tym roku, jednak zdrowie i bezpieczeństwo uczestników wydarzenia, w obliczu zagrożenia zachorowaniem na koronawirusa, jest dla Samorządu Województwa Wielkopolskiego najważniejsze.

Od wielu tygodni intensywnie pracowaliśmy nad tym, aby gala z zachowaniem wszystkich dodatkowych wymogów sanitarnych, mogła się odbyć i żebyście Państwo mogli się czuć na niej bezpiecznie. Jednak analiza bieżącej sytuacji w kraju i wzrost zachorowań skłoniły mnie do podjęcia decyzji o odwołaniu Gali. Jednocześnie informuję, że wydarzenie to zostaje przeniesione na jesień 2020 roku, a o dokładnym terminie poinformujemy w stosownym czasie. Jestem przekonany, że wówczas godnie uhonorujemy wszystkich wyróżnionych i nagrodzonych laureatów Konkursu, a dziś liczę na Państwa zrozumienie dla przesłanek, które podyktowały nam odwołanie Gali.


Z poważaniem

Krzysztof Grabowski
/-/
Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego


Galeria zdjęć:

  • OŚWIADCZENIE  ws.  odwołania Gali Finałowej XIX edycji Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2019 zaplanowanej na 15 marca 2020
pdf    drukuj    drukuj