trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

OLIMPIJCZYCY BEZ IGRZYSK

    Informacja zatytułowana „Sport olimpijski przed igrzyskami olimpijskimi Tokio 2020” była przedmiotem obrad lipcowego posiedzenia sejmikowej Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki. Przedstawił ją radnym zastępca dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki UMWW Mariusz Kubiak. I – jak zaznaczył na wstępie – w tytule informacji nie ma błędu, bo choć zawody w Japonii z powodu pandemii zostały przeniesione o rok, to ich nazwa pozostanie niezmieniona.
    Od niedawna samorząd województwa przyznaje comiesięczne stypendia zawodnikom z regionu, którzy uzyskali kwalifikację olimpijską. Takich sportowców jest już 18, w tym 3 paraolimpijczyków. Wszyscy mieli otrzymywać wsparcie do zakończenia igrzysk, a więc do sierpnia 2020 r. W związku z zaistniałą sytuacją władze województwa zadecydowały, że stypendyści będą w tej formie wspomagani o rok dłużej. – Ta pomoc jest bardzo potrzebna, bo od strony sportowej niełatwo będzie utrzymać formę na odpowiednim poziomie aż przez rok – mówił Mariusz Kubiak.
    Ponadto komisja pozytywnie zaopiniowała projekty uchwał sejmiku dotyczących przekazania pomocy na inwestycje w turystyce gminom Kórnik i Chrzypsko Wielkie, a także kolejnym jednostkom samorządu terytorialnego na infrastrukturę lekkoatletyczną i na zadania w ramach programu „Szatnia na medal”.


    Galeria zdjęć: