trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Odznaki Honorowe w 20-lecie SGiPW

  Odbywające się w Gnieźnie obchody 20 – lecia Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski (SGiPW) były okazją do wręczenia przez Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego Odznak Honorowych „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego” samorządowcom z naszego regionu.

  Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą Katedrze Gnieźnieńskiej  w intencji wielkopolskich samorządów.  Dalszy ciąg uroczystości jubileuszowych miał miejsce w auli im. Jana Pawła II w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego. Marszałek Woźniak wręczył w ich trakcie Odznaki przyznane przez Kapitułę kilkunastu samorządowcom, w tym byłym prezydentom i burmistrzom.

  Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski jest jedną z największych regionalnych organizacji jednostek samorządu terytorialnego Rzeczypospolitej Polskiej. Działa od 1991 roku i obecnie skupia 104 gminy i 14 powiatów z terenu Wielkopolski. Członkami Stowarzyszenia są tak znaczne ośrodki miejskie jak Poznań, Kalisz, Konin, Piła, Leszno i Ostrów Wielkopolski oraz kilkadziesiąt gmin wiejskich. Stowarzyszenie działa na rzecz integracji poszczególnych szczebli samorządu terytorialnego. Stanowi forum wymiany doświadczeń i inicjatyw skierowanych na rozwój Wielkopolski.

  Uroczystości odbyły się pod patronatem honorowym Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
   

  Zdjęcia: SGiPW