Odsłonięto tablicę upamiętniającą prof. Jerzego Regulskiego


6 marca 2020 roku z udziałem Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, odbyło się odsłonięcie tablicy upamiętniającej prof. Jerzego Regulskiego – twórcę odrodzonego samorządu gminnego. Umieszczona ona została na froncie budynku przy ul. Sienkiewicza 22 w Poznaniu, w którym mieści się siedziba stowarzyszenia Wielkopolski Ośrodek Kształcenia i Studiów Samorządowych (WOKiSS).

Inicjatorem powstania tablicy jest Maciej Kozik – Prezes Zarządu WOKiSS, który przez wiele lat blisko współpracował z prof. J. Regulskim. Upamiętnienie dorobku prof. Jerzego Regulskiego jest również elementem obchodów jubileuszu stowarzyszenia, które w czerwcu br. świętować będzie trzydziestolecie swojej działalności. Uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej nawiązuje także do jubileuszu 30-lecia samorządu terytorialnego w Polsce, którego okrągła rocznica przypada 8 marca 2020 roku. To właśnie trzydzieści lat temu, 8 marca w 1990 roku, Sejm przyjął Ustawę o samorządzie terytorialnym (gminnym), która zapoczątkowała proces odbudowy samorządności i decentralizację państwa polskiego.
Od początku lat dziewięćdziesiątych WOKiSS oraz kierowana przez prof. Jerzego Regulskiego Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej były organizacjami partnerskimi, wspólnie podejmującymi starania o rozwój i umacnianie samorządności lokalnej w Polsce.


Galeria zdjęć:

  • Odsłonięto tablicę upamiętniającą prof. Jerzego Regulskiego
  • Odsłonięto tablicę upamiętniającą prof. Jerzego Regulskiego
  • Odsłonięto tablicę upamiętniającą prof. Jerzego Regulskiego
pdf    drukuj    drukuj