Nowy „Nasz Region”! Unijna pomoc dla najsłabszych


Co czwartemu mieszkańcowi Starego Kontynentu zagraża wykluczenie społeczne. To jeden z kluczowych obszarów wsparcia WRPO 2014+. Jak fundusze przeciwstawiają się temu zjawisku? O tym piszemy w siódmym wydaniu bezpłatnego e-magazynu „Nasz Region”.

Ukazał się siódmy numer e-magazynu „Nasz Region”. Tworzymy go z myślą o Czytelnikach, którzy szukają aktualnych informacji o tym, jak zmienia się Wielkopolska dzięki Funduszom Europejskim.
Na wykluczeniu społecznym tracą wszyscy. Ci, których dotyka, wiodą gorsze życie. Pozostali, nie wykorzystując potencjału tak licznie reprezentowanej grupy, również tracą. Jak niwelować negatywne skutki tego zjawiska? O tym wszystkim opowiada w wywiadzie dr Ryszard Necel z UAM w Poznaniu.

Dzięki unijnemu wsparciu, za kilka miesięcy w Poznaniu ruszy budowa pierwszej w regionie wyspecjalizowanej placówki dla niesamodzielnych osób z autyzmem. Za to przedsięwzięcie odpowiedzialna jest Fundacja Dom Autysty. W tym temacie polecamy artykuł i film „Kocham, więc wspieram”.

Jak zwykle, w naszym wydawnictwie nie zabraknie innych artykułów, filmów czy materiałów audio o WRPO 2014+. Polecamy!

Obejrzyj bezpłatny e-magazyn „Nasz Region” – kliknij

Nasz Region

Szukaj bezpłatnego wydania e-magazynu na stronie wrpo.wielkopolskie.pl oraz portalach lokalnych.

pdf    drukuj    drukuj