NOWI RADNI W SEJMIKU


Październikowa sesja sejmiku była okazją do złożenia ślubowania przez pięcioro nowych radnych. Przypomnijmy, że w wyborach parlamentarnych, które odbyły się 13 października, startowało aż 20 spośród 39 radnych sejmiku. Pięcioro z nich odniosło sukces i zostało posłami: Romuald Ajchler (SLD, okręg Piła), Joanna Jaśkowiak (KO, Poznań), Marlena Maląg (PiS, Kalisz/Leszno), Tadeusz Tomaszewski (SLD, Konin/Gniezno) i dotychczasowy przewodniczący sejmiku Wiesław Szczepański (SLD, Kalisz/Leszno).
– Gdyby polski parlament działał tak jak nasz sejmik, byłaby tam zupełnie inna atmosfera. Zawsze starałem się łączyć, a nie dzielić. Prowadzić dyskusje merytoryczne, nie polityczne – zaznaczył Wiesław Szczepański, dziękując za rok współpracy.
Awans do Sejmu pięciorga radnych spowodował, że na pierwszej po wyborach parlamentarnych sesji sejmiku trzeba było uzupełnić jego skład. Mandaty radnych objęli ci kandydaci, którzy w ostatnich wyborach samorządowych mieli kolejne wyniki na listach wyborczych.
28 października uroczyste ślubowanie złożyli: Adam Cukier (SLD, 4426 głosów), Witosław Gibasiewicz (PiS, 3614 głosów), Agnieszka Grzechowiak (SLD, 1788 głosów), Filip Kaczmarek (KO, 4666 głosów) oraz Krystyna Kubicka-Sztul (SLD, 1953 głosy).
Na zdjęciach – nowi radni województwa.


Galeria zdjęć:

  • NOWI RADNI W SEJMIKU
  • NOWI RADNI W SEJMIKU
  • NOWI RADNI W SEJMIKU
  • NOWI RADNI W SEJMIKU
  • NOWI RADNI W SEJMIKU
pdf    drukuj    drukuj