trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Powstała strona internetowa z kompletem informacji o pomocy dla przedsiębiorców, zmagających się ze skutkami epidemii

  *Powstała z inicjatywy Marszałka Marka Woźniaka strona internetowa, zawierająca ofertę m.in. unijnego wsparcia dla wielkopolskich przedsiębiorców dotkniętych skutkami epidemii, już działa. O uruchomienie kompleksowej i pilnej pomocy wielkopolskim firmom na łagodzenie gospodarczych skutków COVID-19 Marszałek zabiegał już od końca kwietnia.*

  29 kwietnia zostały podpisane umowy na uruchomienie tzw. pożyczki płynnościowej na zwiększenie kapitału obrotowego dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. „Staramy się działać możliwie szybko, aby uzupełnić rządową pomoc dla przedsiębiorców z naszych zasobów środków Unii Europejskiej. Tydzień temu uchwała Zgromadzenia Wspólników Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju pod moim przewodnictwem, a dziś trzy nasze spółki, w tej właśnie chwili, podpisują umowy, które umożliwią od przyszłego tygodnia dostęp do bardzo korzystnie skonfigurowanej pożyczki na zwiększenie kapitału obrotowego firm, tak im dziś potrzebnego! – relacjonował tamto wydarzenie Marszałek Woźniak.

  Dziś Samorząd Województwa Wielkopolskiego poszedł krok dalej z pomocą swoim przedsiębiorcom. Nie tylko uruchamiając zarządzane przez siebie środki m.in. z UE (w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020). Propozycje Samorządu – wielość i różnorodność form pomocy – można znaleźć w jednym miejscu: na uruchomionej dziś stronie internetowej https://wsparcie.wielkopolskie.pl/. To ułatwienie to kolejny etap wspierania wielkopolskich mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które znajdą tu precyzyjnie opisane krok po kroku kompleksowe informacje o warunkach i wymaganiach związanych z otrzymaniem pomocy. Przedsiębiorcy nie muszą więc wychodzić z biura, by zdobyć wiedzę o funduszach unijnych, a także poznać oferty i informacje o nich.
  Zaletą strony jest jej jasna i czytelna nawigacja, wielość danych i bezpośrednich kontaktów. Są tu i gotowe dokumenty do pobrania, i informacje o harmonogramie naboru wniosków, i o kryteriach oceny projektów.

   


  Galeria zdjęć: