trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Nowa karetka dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Kaliszu

  Szpitalny Odział Ratunkowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu wzbogacił się o nowoczesny ambulans medyczny. Pojazd – zakupiony przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu – 14 maja przekazał Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

  Samochód marki Mercedes Sprinter 316 CDI jest wyposażony w pełną zabudowę medyczną, na którą składają się m.in. nosze z transporterem wielopoziomowym, defibrylator, pulsometr, pompa infuzyjna dwustrzykawkowa i ssak akumulatorowy.

  W latach 2006 – 2010 z budżetu Województwa Wielkopolskiego przekazane zostały dotacje dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu w kwocie ponad  8,6 mln złotych. W tym w 2010 roku 2,4 mln zł m.in. przeznaczono na modernizację Oddziału Patomorfologii, awaryjnego zasilania Bloku Operacyjnego i układów Samoczynnego Załączania Rezerwy Zasilania. Inwestowano również w adaptację pomieszczeń przy ul. Poznańskiej i realizację programu dostosowawczego w budynkach przy ul. Poznańskiej i Toruńskiej.

  W 2010 roku została przekazana Szpitalowi dotacja w wysokości 64.660 zł na zakup stacji odbiorczej do teletransmisji danych. Ponadto, w budżecie Województwa Wielkopolskiego na 2011 rok zostały uwzględnione dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu środki w kwocie 1.520.000 zł na realizację programu dostosowawczego w budynku przy ul. Poznańskiej.
   

  fot. WORD Kalisz