trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Najlepsze prace o tematyce Odnawialnych Źródeł Energii nagrodzone

    21 czerwca w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu rozstrzygnięty został konkurs promujący tematykę Odnawialnych Źródeł Energii (OZE). Inicjatywa Samorządu Województwa Wielkopolowego nosi nazwę Cztery pory roku z OZE. Autorzy najlepszych prac z subregionów poznańskiego, konińskiego, kaliskiego, leszczyńskiego i pilskiego otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. 

    Podczas uroczystości Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego podsumował przebieg konkursu, pogratulował uczestnikom oraz wręczył nagrody laureatom i wyróżnionym. Tegoroczna 10. edycja konkursu skierowana była do dwóch grup uczniów szkół podstawowych. Uczniowie klas IV - VI w ramach konkursu mieli przygotować plakat, z kolei uczniowie klas VII - VIII zmierzyli się z rozwiązaniem testu z zakresu odnawialnych źródeł energii oraz wykonaniem pracy w formie kalendarza na 2023 rok. Tematyką przygotowanych prac były odnawialne źródła energii.

    „Odnawialne Źródła Energii to wyzwanie i przyszłość, przed którymi stoi młodzież i przyszłe pokolenia, aby zaspokoić zapotrzebowanie na energię niezbędną ludzkości. Konkurs organizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego to okazja do zapoznania się z tematyką dotyczącą odnawialnych źródeł energii. Uczniowie klas IV – VI i VII – VIII biorąc udział w konkursie robią pierwszy krok do wzrostu świadomości dotyczącej ochrony środowiska, inspiracji dalszych działań zmianujących nasze otoczenie na mniej szkodliwe i bardziej zdrowe. Edukacja najmłodszych pokoleń w duchu ochrony zasobów i stanu  naszej planety oraz efektywnego wykorzystania alternatywnych źródeł energii to jedno z najważniejszych zadań systemu edukacji” – mówi Wicemarszałek Krzysztof Grabowski.  

    W ramach konkursu uczniowie klas IV-VI przesłali 149 prac, a uczniowie z klas VII-VIII 129 prac. Prace przesłane w ramach konkursu zostały ocenione przez kapitułę konkursową pod kątem ich zgodności z tematyką, stopniem trudności wykonania, estetyki pracy oraz pomysłowości autora. Łączna wartość nagród, przyznanych w ramach konkursu dla laureatów i szkół wynosi ponad 65 tys. zł.

    Listy laureatów wyróżnionych i nagrodzonych szkół w obu konkursach w załącznikach.