trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Nagrodzono najlepszych w konkursie "Cztery pory roku z OZE"

    Już po raz kolejny uczniowie klas IV-VIII z wielkopolskich szkół podstawowych zmierzyli się z tematyką odnawialnych źródeł energii w ramach konkursu pt. "Cztery pory roku z OZE". Uroczysta gala konkursu organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, podczas której wręczono nagrody autorom najlepszych prac oraz szkołom laureatów, odbyła się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego.

    Samorząd Województwa Wielkopolskiego zrealizował kolejną edycję konkursu ekologicznego dla uczniów klas IV-VI i VII-VIII szkół podstawowych "Cztery Pory Roku z OZE" w ramach Wielkopolskich Dni Energii 2026. Podczas uroczystości Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego podsumował przebieg konkursu, pogratulował uczestnikom oraz wręczył nagrody laureatom i wyróżnionym. W ramach konkursu uczestnicy mieli za zadanie przygotować prace plastyczne: uczniowie klas IV-VI - plakat, z kolei uczniowie klas VII-VIII - kalendarz na 2027 rok. Tematyką prac wykonanych w różnych technikach były odnawialne źródła energii.

    Do konkursu zakwalifikowało się 231 prac w kategorii klas IV-VI i 121 prac w kategorii klas VII-VIII. Prace zostały ocenione przez kapitułę konkursową pod kątem zgodności z tematyką, stopniem trudności wykonania, estetyki oraz pomysłowości autora. Wybrano najlepsze prace, przyznając I, II i III miejsca w obu konkursach oraz wyróżnienia w pięciu subregionach Wielkopolski. Laureaci otrzymali rowery, hulajnogi elektryczne, deski do pływania SUP oraz głośniki bezprzewodowe. Ponadto przyznano nagrody pieniężne w wysokości 1500 zł, 1000 zł i 500 zł dla szkół, z których pochodzili zwycięzcy konkursu. Łączna wartość nagród przyznanych w ramach konkursu dla laureatów i szkół z regionu wynosi 80 tys. zł.

    Lista nagrodzonych i wyróżnionych uczniów w konkursie z poszczególnych subregionów znajduje się w załączniku poniżej.

     

    Data publikacji: 2026-06-24

    Galeria zdjęć: