trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Nagrody w "Kuźni Talentów"

  12 grudnia 2009 nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego "Kuźnia Talentów".
  Nagrody Zwycięzcom wręczył Przewodniczący Kapituły Konkursu, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Leszek Wojtasiak.

  Wyniki Konkursu:

  • I miejsce - Projekt i wykonanie robota do prac podwodnych w akwenach śródlądowych  - Wojciech Biegański i Jakub Ceranka
  • II miejsce - Zastosowanie sterowników rozmytych do automatycznego pilotowania modelu śmigłowca - Michał Okulski
  • III miejsce - 1-aza-4, 6-dioksabicyklo(3.3.0)oktan - źródło leków cytostatycznych, pochodnych iperytu azotowego - Jakub Rózański

  Wyróżnieni:

  • Ideastorming jako narzędzie zarządzania innowacjami w sektorze publicznym i prywatnym - Aleksandra Dettlaff
  • Produkcja cyklodekstryn przez transgeniczne drożdże browarniane sposobem na poprawienie właściwości sensorycznych piwa - Łukasz Orzechowski.
    

  Celem Konkursu jest kreowanie przedsiębiorczych i innowacyjnych postaw studentów, doktorantów, naukowców, wynalazców i innowatorów z wielkopolskich uczelni wyższych; promocja innowacyjnych pomysłów na biznes i nowe technologie; wyłonienie obiecujących innowacji i technologii mających szansę na wdrożenie, komercjalizację i sukces rynkowy; zachęcenie Autorów innowacyjnych projektów do poszukiwania rynkowych zastosowań ich pomysłów/technologii czy upowszechniania wyników badań naukowych. Więcej informacji na temat Konkursu na stronie www.rsi-wielkopolska.pl.