NAGRODA DLA NAUKOWCÓW


Komisja Edukacji i Nauki pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały sejmiku w sprawie ustanowienia Nagrody Naukowej Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Radni rozmawiali na ten temat podczas zdalnego posiedzenia komisji, które odbyło się 18 listopada.
Jak tłumaczył w imieniu wnioskodawców ustanowienia nagrody przewodniczący komisji Filip Kaczmarek, samorząd województwa posiada różne instrumenty służące wspieraniu nauczycieli, uczniów, szkół, natomiast brakowało dotąd takiego odpowiednika w zakresie nauki. Nagroda miałby być przyznawana co roku za osiągnięcie z ostatnich pięciu lat osobom ze świata nauki związanym z Wielkopolską lub prowadzącym badania dotyczące naszego regionu. W kapitule zasiadaliby przedstawiciele wielkopolskich uczelni publicznych i samorządu województwa. Przewidziano, że wysokość nagrody wyniesie od 25 (w przypadku laureata indywidualnego) do 40 tysięcy złotych (w przypadku zespołu naukowców). Wyróżnienie miałoby być wręczane podczas wybranej sesji sejmiku.
Ponadto komisja zapoznała się z projektami budżetu województwa na 2021 rok i WPF, z informacją o działalności centrów wsparcia rzemiosła, kształcenia dualnego i zawodowego, zaopiniowała pozytywnie kilkanaście propozycji zmian budżetowych oraz przyjęła plan swojej pracy na kolejne miesiące.


Galeria zdjęć:

  • NAGRODA DLA NAUKOWCÓW
pdf    drukuj    drukuj