NADZWYCZAJNA DEBATA O SŁUŻBIE ZDROWIA


27 stycznia sejmik zebrał się na nadzwyczajnej sesji, poświęconej sytuacji w służbie zdrowia. O jej zwołanie wnioskowali radni z klubu PiS.
Najpierw radni wysłuchali informacji o liczbie i powodach kontroli przeprowadzonych w 2019 roku w placówkach opieki medycznej, dla których podmiotem tworzącym jest województwo wielkopolskie. Następnie dyskutowano nad etapami i harmonogramem prac związanych z modyfikacją planów naprawczych w szpitalach wojewódzkich w Kaliszu, Koninie, Lesznie i w Poznaniu.
Zdaniem radnych PiS niewłaściwy nadzór m.in. nad tymi placówkami sprawuje Marzena Wodzińska z zarządu województwa, dlatego zaproponowali podczas sesji przyjęcie stanowiska sejmiku wnioskującego do marszałka o odwołanie jej z pełnionej funkcji. Podnoszone przez wnioskodawców zarzuty (np. częste zmiany na stanowisku dyrektora Departamentu Zdrowia UMWW, przewlekłe procedury, błędne decyzje) nie przekonały jednak większości radnych z koalicji rządzącej i projekt PiS odrzucono. Radni z KO przekonywali bowiem, że winę za kryzys w służbie zdrowia i słabe wyniki finansowe szpitali ponosi rząd i NFZ, nie zapewniając placówkom (nie tylko wojewódzkim, ale także powiatowym i klinicznym) stabilnych i odzwierciedlających wzrost kosztów przychodów.


Galeria zdjęć:

  • NADZWYCZAJNA DEBATA O SŁUŻBIE ZDROWIA
pdf    drukuj    drukuj