NA SZPITAL DZIECIĘCY


Podczas lipcowych obrad sejmikowej Komisji Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego dyskutowano m.in. o największej inwestycji samorządu województwa w służbę zdrowia, tj. budowie Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Poznaniu. Nowy szpital będzie jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. Na siedmiu kondygnacjach o łącznej powierzchni użytkowej 30 tys.
m kw. znajdzie się 2 tysiące pomieszczeń. Jednoosobowe sale chorych (każda z własnym
węzłem sanitarnym) przeznaczone będą dla 354 dzieci i ich opiekunów. Leczenie w szpitalu odbywać się będzie na dziewięciu oddziałach. Znajdzie się tu również pierwszy w Wielkopolsce dziecięcy szpitalny oddział ratunkowy. Jak wyjaśniał radnym marszałek Marek Woźniak, zmiany w projekcie oraz wyższe ceny z przetargów na wyposażenie sprawiają, że konieczne jest zwiększenie budżetu inwestycji o 27 mln zł. Samorząd zamierza je pozyskać w formie kredytu po wyrażeniu odpowiedniej zgody przez sejmik.
Ponadto radni zapoznali się z informacją o sytuacji spółek prawa handlowego z udziałem województwa wielkopolskiego w 2019 roku oraz pozytywnie zaopiniowali kilka propozycji zmian w tegorocznym budżecie regionu.


Galeria zdjęć:

  • NA SZPITAL DZIECIĘCY
pdf    drukuj    drukuj