trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

MUZEUM W SZRENIAWIE PRZYCIĄGA

    21 czerwca radni z sejmikowej Komisji Kultury zapoznali się podczas zdalnych obrad z informacją na temat funkcjonowania Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Dyrektor współprowadzonej przez samorząd województwa placówki Jan Maćkowiak przypomniał historię powstania instytucji, omówił najważniejsze inwestycje (w tym unijne projekty modernizacji części muzealnych obiektów), zachęcał do zwiedzania najciekawszych wystaw (muzeum samochodów tarpan, unikatowa kolekcja powozów) czy wzięcia udziału w wydarzeniach plenerowych.

    – Jarmark wielkanocny, festiwal piwa, poznańska pyra czy jesień na wsi – te imprezy przyciągają co roku tysiące gości i dzięki nim frekwencja w muzeum wróciła do czasów sprzed wybuchu pandemii – zauważył Jan Maćkowiak. – Warto też podkreślić, że uruchamiane przez nas maszyny (lokomobile, traktory, tarpany czy urządzenia rolnicze) są bardziej skuteczne w edukacji najmłodszych niż bierne zwiedzanie placówki.

    Radni zaopiniowali też pozytywnie kilka zmian w tegorocznym budżecie oraz zapoznali się z projektem programu współpracy samorządu województwa z NGO na 2023 rok.


    Galeria zdjęć: