trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Przewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

  TATIANA SOKOŁOWSKA

  Tatiana Sokołowska

  Tatiana Sokołowska w VI kadencji była przewodniczącą Komisji Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego, wiceprzewodniczącą Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki. Delegatka Sejmiku Województwa Wielkopolskiego do Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej, w nim członkini Komisji ds. Nauki, Edukacji i Sportu, delegatka do Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy w Strasburgu.

  W latach 2015- 2020 członkini Rady Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu. W latach 2014- 2018 członkini Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Przewodnicząca Rady Społecznej Wielkopolskiego Centrum Medycyny Pracy w Poznaniu. Przewodnicząca Rady Społecznej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu.

  Tatiana Sokołowska zasiada także w Radzie Społecznej Wielkopolskiego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Poznaniu, a także w Radzie Muzeum przy Muzeum Martyrologicznym w Żabikowie. Przewodnicząca Rady Programowej Monitora Wielkopolskiego.

  Członkini - od 2009 roku Platformy Obywatelskiej, a od 2010 roku Rady Regionu PO Województwa Wielkopolskiego, szefowa klubu PO w wielkopolskim sejmiku.

  W plebiscycie Samorządowiec Wielkopolski 2014-2018 zajęła I miejsce i tytuł  - „Najlepiej Oceniana Radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego”.

  Data urodzenia:
  16.04.1966 r.

  Wykształcenie:

  • Historia sztuki: – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu