trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Port Lotniczy Poznań - Ławica

  Port Lotniczy Poznań – Ławica jest Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu, powołaną na mocy prawa handlowego w dniu 11 lipca 1997 roku (Krajowy Rejestr Sądowy nr 0000003431).

  Kapitał zakładowy Spółki na dzień 30.12.2021 r. wynosił: 337 385 000,00 zł.

  Udziałowcami Spółki są : Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (39%), Miasto Poznań (37 %) oraz Województwo Wielkopolskie (24%).

  Skład Rady Nadzorczej : Andrzej Milewski – Przewodniczący wyznaczony przez PP Porty Lotnicze, Jerzy Stępień – Wiceprzewodniczący wyznaczony przez Miasto Poznań, Katarzyna Solecka - wyznaczona przez Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, Marcin Kościukiewicz wyznaczony przez Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, Maciej Wincenty Musiał- wyznaczony przez  Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, Grzegorz Proniewicz- wyznaczony przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego, Andrzej Skałecki – wyznaczony przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego.

  Skład Zarządu Spółki: Mariusz Wiatrowski - Prezes Zarządu, Grzegorz Bykowski - Wiceprezes Zarządu.

  W 2021 r. z usług Portu Lotniczego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu skorzystało1 055 162  pasażerów. Obecnie w sprzedaży dostępne są bilety lotnicze na 48 tras regularnych oraz 25 kierunków czarterowych.

  W latach 2007-2021 Spółka zrealizowała inwestycje związane z rozbudową i modernizacją infrastruktury Portu w zakresie pola ruchu naziemnego, bezpieczeństwa, terminala i jego otoczenia, ochrony środowiska oraz zakupu specjalistycznego sprzętu do utrzymania lotniska. Inwestycje zostały dofinansowane ze środków Unii Europejskiej pozyskanych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego oraz ze środków własnych, w tym z emisji obligacji i dokapitalizowania przez Udziałowców.

  Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Portu : www.poznanairport.pl