trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Młodzi na piłkarskich rozgrywkach w Hesji

  Samorząd Województwa Wielkopolskiego, w oparciu o partnerstwo regionów, od wielu lat podejmuje starania o rozwój sportowej, międzynarodowej wymiany młodzieży w różnych dyscyplinach. Specjalnie na potrzebę projektu powołana została piłkarska reprezentacja Wielkopolski, która 14 czerwca pojechała na rozgrywki do Grünbergu w Hesji.

  Pomysłodawcą i gospodarzem tegorocznej wymiany jest Heski Związek Piłki Nożnej, który, korzystając z atmosfery wokół Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2024 odbywających się w Niemczech, organizuje Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej.

  W rozgrywkach weźmie udział młodzież w wieku 15-17 lat. Poza drużyną heską będą to również młodzi piłkarze z regionów partnerskich Hesji, takich jak Emilia Romagna, Nouvelle Aquitaine i Wielkopolska.

  Rekrutację do drużyny, która reprezentować będzie nasz region, przeprowadził Wielkopolski Związek Piłki Nożnej w drodze selekcji z wielkopolskich klubów sportowych.

  Program tygodniowego pobytu w Grünbergu przewiduje m.in.: 3 dni meczowe (w systemie każdy z każdym) poprzedzone treningami przygotowującymi do rozgrywek, wycieczki i turnieje w różnych dyscyplinach sportowych – w mieszanych zespołach, żeby zintegrować środowiska piłkarskie z zaprzyjaźnionych regionów. W programie jest również wspólne oglądanie meczów w ramach EURO 2024. Ostatniego dnia zgrupowania, 20 czerwca uczestnicy rozgrywek zobaczą na żywo na stadionie we Frankfurcie mecz EURO 2024, podczas którego zmierzą się drużyny z Anglii i Danii.

  Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego wraz ze sztabem oficjalnie odprawił piłkarzy, życząc zarówno sukcesów sportowych, jak i wykorzystania w pełni czasu wyjątkowych spotkań z rówieśnikami w atmosferze EURO 2024.


  Galeria zdjęć: