trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

MILIONY NA ZDROWIE

  „Wybrane zadania zrealizowane dzięki dotacji z budżetu regionu przez podmioty lecznicze samorządu województwa w 2022 roku” – prezentację o takiej treści poznali radni 15 marca, podczas zdalnych obrad sejmikowej Komisji Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego. O szczegółach opowiadała Anna Jackowska, dyrektor Departamentu Zdrowia UMWW.

  Wśród kilkudziesięciu zrealizowanych przedsięwzięć wymieniono m.in.: budowę farm fotowoltaicznych w Wojewódzkim Specjalistycznym ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy k. Kalisza oraz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie; modernizację lądowiska dla śmigłowców oraz zakup tomografu komputerowego wraz z adaptacją pomieszczeń w zakładzie radiologii w tej leszczyńskiej placówce; zakup cybernetycznie zrobotyzowanego akceleratora do radioterapii wraz z rozbudową pomieszczeń i adaptacją bunkra w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu; zakup dwóch ambulansów z częściowym wyposażeniem medycznym dla Wielkopolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Koninie; modernizację Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii

  Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Poznaniu.

  – W budżecie województwa na 2022 rok zabezpieczono środki w wysokości 164 mln złotych na remonty oraz inwestycje, w tym zakup aparatury i sprzętu medycznego dla naszych podmiotów leczniczych – podsumowała Anna Jackowska.

  Ponadto komisja zapoznała się z raportem o wykonaniu wojewódzkiego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii, a także z informacją o programach naprawczych samorządowych szpitali na lata 2022-2024.


  Galeria zdjęć: