MIĘDZYNARODOWY DZIECIĘCY FESTIWAL FOLKLORU KIDS FUN FOLK 2013


18-23.06.2013
Poznań, Kórnik

IV Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny KIDS FUN FOLK 2013 adresowany jest do dzieci szkolnych z Powiatu Poznańskiego i Poznania. Przez sześć dni odbywać się będą koncerty prezentujące dziecięcy folklor Polski i innych narodów - z Chorwacji, Indii i Słowacji. Z polskich zespołów wystąpią: Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Cepelia- Poznań", Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Szamotuły", Zespół Pieśni i Tańca „Modraki" z Tarnowa Podgórnego.

Oprócz festiwalowych korowodów, prezentacji artystycznych na scenach w Poznaniu, Suchym Lesie i Kórniku, zespoły zawitają do szkół podstawowych w Powiecie Poznańskim z koncertami edukacyjnymi, gdzie zaprezentują folklor i zabawy własnego regionu. Ważnym wydarzeniem będą występy jedynego w Polsce Integracyjnego Klubu Tańców Polskich z Poznania, w którym dzieci niepełnosprawne ruchowo tańczą polskie tańce narodowe.

Festiwal został dofinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach II edycji otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury w roku 2013.


Więcej





pdf    drukuj    drukuj