Gmina Miedzichowo z Kinem za Rogiem


10 stycznia 2019 roku Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego wziął udział w otwarciu Kina za Rogiem, zlokalizowanego w Bolewicach w gm. Miedzichowo (powiat nowotomyski).

X muza zagościła na stałe w gminie dzięki realizacji projektu pn. „Małe kino społecznościowe szansą na rozwój zasobów kulturalnych województwa wielkopolskiego”. Gmina Miedzichowo złożyła wniosek w ramach Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolskich. Wartość zadania to 345 tys. zł, a otrzymane dofinasowanie – 150 tys. zł - pochodzi z marszałkowskich funduszy unijnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Miedzichowska inwestycja jest częścią projektu budowy sieci małych kin społecznościowych, które w założeniu mają wypełnić lukę pomiędzy kinami domowymi a komercyjnymi kinami sieciowymi. Kina społecznościowe zostaną utworzone na terenie 26 wielkopolskich gmin w celu umożliwienia mieszkańcom korzystania z dóbr kultury oraz integrację społeczną.
Kina powstają  w ramach istniejącej już infrastruktury publicznej. Wyposażeniem sali multimedialnej będą profesjonalne urządzenia do emisji obrazu i dźwięku w jakości cyfrowej: projektor w jakości HD, rozwijany lub stały ekran, odpowiednio dobrane fotele. Sale zostaną wygłuszone, wyciemnione z zainstalowaną wentylacją lub klimatyzacją. Animatorzy będą mieli do dyspozycji biblioteki filmowe zlokalizowane na zewnętrznych serwerach. Przy udostępnianiu filmów wykorzystywana będzie Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa.

Zastosowane w projekcie technologie cyfrowe, umożliwią szeroki i stały dostęp do olbrzymich zasobów polskiej i światowej kinematografii oraz innych treści multimedialnych, stworzą szerokie możliwości edukacyjne i tym samym przyczyniają się do zmniejszenia grona osób dotkniętych wykluczeniem cyfrowym.

Projekt „Małe kino społecznościowe szansą na rozwój zasobów kulturalnych województwa wielkopolskiego”- wart łącznie ponad 6,8 mln zł – będzie realizowany do końca 2020 roku.

Podczas wizyty w Miedzichowie Marszałek Woźniak uczestniczył także w Spotkaniu Noworocznym gminy, podczas którego zostały wręczone statuetki „Kreatywny Przedsiębiorca”.

 

fot. UG Miedzichowo


Galeria zdjęć:

  • Gmina Miedzichowo z Kinem za Rogiem
  • Gmina Miedzichowo z Kinem za Rogiem
  • Gmina Miedzichowo z Kinem za Rogiem
  • Gmina Miedzichowo z Kinem za Rogiem
  • Gmina Miedzichowo z Kinem za Rogiem
pdf    drukuj    drukuj