Marszałek Woźniak wręczył stypendia młodym sportowcom


Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego wręczył dzisiaj stypendia sportowe. Comiesięczne wsparcie finansowe w wysokości 400 – 600 zł przyznano 60 sportowcom - medalistom oraz uczestnikom mistrzostw świata i Europy. Stypendia otrzymali także zawodnicy z niepełnosprawnościami.

„Cieszę się, że możemy dołożyć swoją cegiełkę do trudnego procesu szkoleniowego naszych młodych sportowców. Jeszcze bardziej się cieszę, jeśli na jego końcu jest medal olimpijski. Nasza procedura, która poprzedza przyznanie stypendiów, polega na wyławianiu prawdziwych sportowych talentów. A konkurencja, jak zawsze, jest spora, dlatego najważniejsze są medale mistrzostw świata i Europy w dorobku naszej utalentowanej sportowo młodzieży. Wszystkim wyróżnionych, ich trenerom i opiekunom serdecznie gratuluję!” - powiedział Marszałek.

Marszałkowskie stypendia są elementem systemowego wspierania sportu wyczynowego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Ranking stypendialny tworzony jest na podstawie wyników sportowych osiąganych przez sportowców uprawiających dyscypliny olimpijskie. Wśród dotychczasowych stypendystów są m.in. medalistki Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016 Marta Walczykiewicz, Magdalena Fularczyk – Kozłowska i Natalia Madaj. Warto zaznaczyć, że poza stypendiami samorząd województwa angażuje się także w finansowanie budowy i modernizacji obiektów sportowych czy współorganizację imprez sportowych.

Listę stypendystów znajdą Państwo w załączniku.


Galeria zdjęć:

  • Marszałek Woźniak wręczył stypendia młodym sportowcom
  • Marszałek Woźniak wręczył stypendia młodym sportowcom

pdf    drukuj    drukuj