trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Marszałek Marek Woźniak w powiecie tureckim

  *W piątek 2 października Marszałek Marek Woźniak odwiedził powiat turecki. Najpierw w Turku spotkał się z burmistrzami i wójtami z tego powiatu, a potem wziął udział w otwarciu zmodernizowanych ze środków unijncych szkół w Rzgowie i w Sławsku.*

  Tematem rozmów z włodarzami powiatu tureckiego były m.in. założenia nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej w ujęciu regionalnym oraz zagadnienia związane z Funduszem Sprawiedliwej Transformacji. 
  Z kolei wizyta w Rzgowie i Sławsku to świętowanie wraz z włodarzami gminy Rzgów, nauczycielami i uczniami uroczystego otwarcia zmodernizowanych pod względem energetycznym szkół podstawowych. Obu placówkom, objętym jednym projektem pn. „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie oraz Zespołu Szkół w Sławsku”, przyznano dofinansowanie unijne w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 w wysokości blisko 3,6 mln złotych.
  Modernizacja budynków sprawiła, że znacznie obniżą się koszty ich eksploatacji, podniesie komfort  uczących się i pracujących tam osób, a także – co nie jest bez znaczenia – spadnie emisja gazów cieplarnianych. Wdrożenie projektu przyczyniło się do osiągnięcia oszczędności energii w budynkach i kosztów zaopatrzenia w energię, poprawy komfortu użytkowania tych obiektów.

  Fot. UM Turek, UG Rzgów

   

   


  Galeria zdjęć: