Małgorzata Waszak nową Przewodniczącą Sejmiku Województwa Wielkopolskiego


25 listopada podczas XIII sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Małgorzata Waszak (KO) została wybrana jego nową przewodniczącą. W VI kadencji SWW zastąpiła na tym stanowisku Wiesława Szczepańskiego (SLD), który w tegorocznych wyborach parlamentarnych ponownie uzyskał mandat poselski.

– Kandydatura Małgorzaty Waszak to wynik naszych wspólnych koalicyjnych uzgodnień, które są efektem trwających miesiąc rozmów i konsultacji w gronie koalicjantów – powiedział Marszałek Marek Woźniak. – Głównym argumentem, który przemawia za tą kandydaturą jest doświadczenie samorządowe i doświadczenie pracy w sejmiku Małgorzaty Waszak.
Małgorzata Waszak – z wykształcenia geodeta, kartograf – zbierała doświadczenie samorządowe w Konińskiem, skąd pochodzi (ur. w Ślesinie), od 2002 r. pełniąc funkcję radnej Rady Miasta Konina (2002-2006), następnie wicestarosty konińskiego (2006-2011) oraz starosty konińskiego 2011-2014. Na radną wojewódzką – z powodzeniem – startowała w 2014 r. Obecna kadencja Sejmiku jest drugą w jej biografii radnej wojewódzkiej. Do dzisiaj w Prezydium Sejmiku pełniła funkcję wiceprzewodniczącej.
Od 2015 r. jest dyrektorem Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Poznaniu.
Do wyborów nowego przewodniczącego Sejmiku został zgłoszony także radny Zbigniew Czerwiński z PiS, ale to kandydatura Małgorzaty Waszak uzyskała w głosowaniu tajnym bezwzględną większość. Na jej miejsce na stanowisko wiceprzewodniczącej radni wybrali Agnieszkę Grzechowiak, nową radną SLD.

 

 

 


Galeria zdjęć:

  • Małgorzata Waszak nową Przewodniczącą Sejmiku Województwa Wielkopolskiego
pdf    drukuj    drukuj