Mała obwodnica Obornik już otwarta


Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Wicemarszałek Wojciech Jankowiak 17 grudnia otworzyli małą obwodnicę Obornik.

- Takie inwestycje są bardzo potrzebne. Likwidujemy wąskie gardła komunikacyjne, poprawiamy bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi i komfort życia mieszkańców. Cieszymy się, że budowa obwodnicy została zrealizowana w określonym terminie, zgodnie z planem – mówił Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.


Początek obwodnicy stanowi rondo na skrzyżowaniu z ulicą Czarnkowską w ciągu dotychczasowej drogi nr 178, a koniec – rondo na skrzyżowaniu z ul. 11 Listopada w ciągu drogi krajowej nr 11.

W otwarciu inwestycji uczestniczyli też Tomasz Szrama, burmistrz Obornik, Mirosława Rutkowska-Krupka, radna województwa oraz posłowie Krzysztof Paszyk i Jakub Rutnicki.

O dobrej współpracy lokalnego samorządu z Wielkopolskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Poznaniu i wykonawcą firmą Skanska mówił Tomasz Szrama.
– Mieszkańcy Obornik czekali na tę inwestycję od ponad 20 lat, więc to symboliczne otwarcie ma duże znaczenie dla całej naszej społeczności. Dziękuję wszystkim, którzy mieli w realizacji tego zadania swój udział. Współpraca na każdym etapie układała się dobrze. Ta droga była nam bardzo potrzebna. Dziś Oborniki mają swoje święto – podkreślał.

Zadanie było realizowane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Inwestycja powstała w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Całkowita wartość wynosi 14,4 mln złotych, w tym udział Unii Europejskiej to ponad 12 mln złotych. 

Fot. WZDW


Galeria zdjęć:

  • Mała obwodnica Obornik już otwarta
  • Mała obwodnica Obornik już otwarta
  • Mała obwodnica Obornik już otwarta
  • Mała obwodnica Obornik już otwarta
pdf    drukuj    drukuj