trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

#MakeLovenotprzemoc 2023

  Co roku w Międzynarodowym Dniu Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet 25 listopada startuje światowa akcja 16 Dni przeciw przemocy ze względu na płeć. Po raz czwarty instytucje samorządowe Województwa Wielkopolskiego włączają się w tę akcję z kampanią #MakeLovenotprzemoc. Jej celem jest podnoszenie świadomości na temat tego, czym jest przemoc, jakie są jej formy, a także, gdzie szukać wsparcia. Akcja kończy się 10 grudnia, w Dniu Praw Człowieka. Obie daty wybrano tak, aby podkreślać, że przemoc wobec kobiet i dziewcząt to łamanie praw człowieka. 

  Samorząd Województwa Wielkopolskiego jest stale zaangażowany w przeciwdziałanie przemocy, między innymi poprzez współpracę z organizacjami działającymi na rzecz eliminacji przemocy domowej.   – W tym roku nastąpiła ważna nowelizacja przepisów dotyczących przeciwdziałaniu przemocy domowej. W związku z tym Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu zorganizował 15 listopada konferencję „Przemoc domowa – rzeczywistość, zmiany, konsekwencje”. Była ona przeznaczona dla pracowników instytucji i organizacji działających w obszarze przeciwdziałania przemocy domowej – informuje Paulina Stochniałek, Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego. 

  Wielkopolska kampania #MakeLovenotprzemoc jest przygotowana i realizowana przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu, a wiele instytucji w całym województwie włącza się w akcję z własnymi inicjatywami. - Dzięki niesamowitemu zaangażowaniu instytucji w mediach społecznościowych, a także dzięki organizowanym przez nie inicjatywom, dziesiątki mieszkańców i mieszkanek naszego regionu poszerza swoją wiedzę i podnosi świadomość na temat tego, czym jest przemoc ze względu na płeć, co robić w sytuacji zagrożenia przemocą i gdzie uzyskać pomoc. Nadsyłane przez instytucje raporty potwierdzają imponująco szeroki zasięg kampanii #MakeLovenotprzemoc i jej rosnącą popularność – mówi Marta Mazurek, pełnomocniczka Marszałka Województwa Wielkopolskiego ds. równego traktowania i koordynatorka akcji. 

  Zachęcamy wszystkich do włączenia się w wielkopolską kampanię #MakeLovenotprzemoc poprzez śledzenie profili w mediach społecznościowych, udostępnianie materiałów informacyjnych i uczestnictwo w inicjatywach przygotowanych przez wielkopolskie instytucje. 

   


  Galeria zdjęć: