KULTURALNE PLANY


Najważniejsze przedsięwzięcia oraz zadania i projekty realizowane przez Departament Kultury UMWW i instytucje kultury samorządu województwa były dominującym tematem lutowego posiedzenia sejmikowej Komisji Kultury. Podsumowanie tego, co wydarzyło się w 2019 roku, a przede wszystkim zamierzenia dotyczące 2020 roku przedstawił radnym dyrektor wspomnianego departamentu Włodzimierz Mazurkiewicz.
Coroczne konkursy na dotacje z zakresu działalności kulturalnej oraz ochrony zabytków, udział w projektach instytucji zewnętrznych, wspieranie zamierzeń artystycznych i inwestycyjnych podległych jednostek to część standardowych, corocznych działań. Z wyzwań obecnego roku wymieniono między innymi reorganizację jako wyodrębnionej placówki pałacu generała Dąbrowskiego w Winnej Górze, a także przygotowanie konkursu na projekt Centrum Muzyki w Poznaniu, które miałoby pomieścić m.in. naszą filharmonię.
Ponadto komisja pozytywnie zaopiniowała projekty uchwał sejmiku dotyczących powołania członków muzealnych rad w Dobrzycy, Gnieźnie, Kaliszu, Koninie, na Lednicy, w Lesznie, Pile i Żabikowie.


Galeria zdjęć:

  • KULTURALNE PLANY
pdf    drukuj    drukuj