Kto wygrał III Konkurs „Zdrowy Samorząd”? Zapraszamy na Galę V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online


W środę 17 czerwca, o godz. 19.30 podczas Gali V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online poznamy laureatów trzeciej edycji Konkursu „Zdrowy Samorząd”. Marzena Wodzińska, Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego, zaprasza do udziału w spotkaniu.


W konkursie wybierane i nagradzane są jednostki samorządu terytorialnego, które w najbardziej efektywny sposób realizują w swoich społecznościach zadania związane z promocją zachowań prozdrowotnych, edukacją zdrowotną i profilaktyką wybranych chorób. Nagrody „Zdrowy Samorząd” przyznawane są w trzech kategoriach: Zdrowa Gmina, Zdrowy Powiat, Zdrowe Województwo. Konkurs organizują redakcje Portalu Samorządowego oraz portalu i magazynu Rynek Zdrowia.

Inicjatywa, jak co roku, spotkała się z dużym zainteresowaniem. Województwa, powiaty i gminy zgłosiły do trzeciej edycji 135 programów zdrowotnych, spośród których wybrano 30 nominowanych samorządów w tym Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Warto przypomnieć, że w 2019 roku Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego otrzymał statuetkę „Zdrowy Samorząd” w kategorii „Zdrowe Województwo” za „Wielkopolski Program Profilaktyczny w zakresie onkologii dziecięcej”.
Podczas gali w Katowicach nagrodę odebrała Marzena Wodzińska, która podkreśliła dużą rolę współpracy w zakresie prowadzenia działań, mających na celu poprawę zdrowia mieszkańców Wielkopolski i podziękowała wszystkim zaangażowanym w ich realizację. Wyróżnienie było potwierdzeniem racjonalnie planowanej polityki zdrowotnej i bodźcem do dalszej pracy w obszarze zdrowia publicznego w Wielkopolsce.

Emisja będzie dostępna na portalach: www.rynekzdrowia.pl  i www.portalsamorzadowy.pl  


Galeria zdjęć:

  • Kto wygrał III Konkurs „Zdrowy Samorząd”? Zapraszamy na Galę V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online
pdf    drukuj    drukuj