trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Kryzysu nie widać

    Posiedzenie Komisji Kultury w dniu 21 marca 2010 r.
    Komisja pozytywnie zaopiniowała wykonanie budżetu województwa w 2009 roku w działach kultura i ochrona dziedzictwa narodowego oraz administracja publiczna.
    Jak poinformowano radnych, pod względem finansowym zaplanowane na ubiegły rok zadania w kulturze zostały wykonane w 97 procentach. Zdaniem dyrektora Departamentu Kultury UMWW Jacka Bartkowiaka, choć ponad połowa podległych samorządowi województwa instytucji kultury zakończyła rok na niewielkim minusie, to ich kondycję finansową i zakres wsparcia ze strony władz regionu należy ocenić pozytywnie. – Jeżeli był to rok kryzysu w finansach publicznych, to na pewno nie w naszych instytucjach kultury – mówił dyrektor, zwracając przy tym uwagę na bardzo dobry wynik Filharmonii Poznańskiej oraz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej – Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.
    Podczas dyskusji mówiono między innymi o rosnącej liczbie wniosków o dofinansowanie przez województwo przedsięwzięć z zakresu kultury, przy nie zmieniającej się ogólnej kwocie na to przeznaczonej. Zastanawiano się nad ewentualną ostrzejszą merytoryczną selekcją inicjatyw, które zasługują na wsparcie ze strony regionalnego samorządu.